Анонси

“Листівка-оберіг” від маленьких “хробатят”

20.05.2022

Українська недільна школа дитячого розвитку “Хробачок” (Токіо) здійснила дитячий художній проєкт під назвою “Листівка-оберіг” для українських захисників.

Учні нашої школи, використавши одну з технік петриківського розпису – розпис рогозиною, намалювали сюжет з двома голубами кольорів українського прапору, які символізують мир в країні. Діти написали на листівках свої побажання, а на зворотньому боці листівок додали ікону-оберіг воїнів та мапу цілісної України.

В процесі створення оберегу, дитячі думки були прикуті до тих, хто сьогодні на передовій виборює свободу для всіх українців, захищаючи їх дідусів, бабусь та родичів в Україні. А отже і свій витвір діти побажали передати саме захисникам, зі щирими побажаннями якнайшвидшої перемоги та миру.

“Листівки-обереги” були офіційно передані керівником проєкту дипломату посольства України в Японії, звідки в свою чергу перейшли в руки воєнного аташе, який невідмінно доставить їх саме туди, де вони наразі найбільш потрібні – на передову.

Українська школа “Хробачок” щиро вдячна Посольству України в Японії за співпрацю в нашому проєкті, за здійснення дитячих мрій та за допомогу в підтримці бойового духу українських захисників!

“Букет для мами” до Дня мами та відкриття українського кафе “ХІМАВАРІ” (“Соняшник”) в Токіо

09.05.2022

8 травня під керівництвом української недільної школи дитячого розвитку в Токіо “Хробачок” (Асоціація партнерів Японії-України) було організовано та проведено культурний захід до Дня мами (відео-репортаж), на якому евакуйовані до Японії українські сім’ї разом з учнями нашої школи та їх батьками, створили та подарували своїм матусям чудові паперові букети з троянд.

За допомогою своїх батьків, діти вирізали з кольорового паперу кружечки, які потім розрізали у спіралевидній формі та навчилися скручувати з них троянди. Більшість букетів складалися з різнокольорових квітів, обгортку до яких діточки добирали кожен на свій смак.

Серед учасників були також і евакуйовані жінки без дітей та люди похилого віку, для яких цей захід мав ефект арт-терапії. Завдяки спокійній та дружній атмосфері, вони змогли на деякий час відволіктися від реального стану речей та зосередитися на естетичному аспекті свого творіння.

Захід проводився в приміщенні школи на Шінджюку, у відкритій та теплій атмосфері, яка дозволила учасникам заходу не лише пофантазувати над своїми композиціями, а і познайомитися ближче з місцевими українцями та знайти собі серед них нових друзів. Недільна школа “Хробачок” і надалі буде працювати над створенням середовища для вільного та приємного спілкування українців, а також над організацією корисних заходів для членів нашої спільноти – як дорослих, так і маленьких.

Друга частина заходу була організована під керівництвом Альянсу YMCA Японії (Japan YMCA Alliance) – організації, яка стала ініціатором відкриття кафе “Хімаварі”, яке в свою чергу має своєю метою надання українцям (в тому числі і евакуйованим) місця для спілкування та передбачає консультаційну допомогу евакуйованим українцям з юридичних та різноманітних побутових питань.

Нагадаю, що наприкінці квітня Альянс YMCA Японії сумісно з Асоціацією Партнерів Японії-України відкрили сторінку підтримки евакуйованих з України до Японії, звідки приймаються запити для надання подальшої допомоги.

В недільній школі “Хробачок” провели майстер-клас з Великодньої мальованки

20.04.2022

17 квітня в українській недільній школи дитячого розвитку “Хробачок” за підтримки Міністерства закордонних справ та Посольства України в Японії, було організовано та проведено майстер-клас “Великодня мальованка в петриківському стилі”.

Серед учасників були як учні нашої школи зі своїми батьками, так і гості, які цікавляться українською культурою.

Після невеличкої лекції про історичний та культурний бекграунд петриківського розпису, а також його техніку, учасники перейшли до практичної частини і спробували свої сили, виготовивши кожен по дві мальованки. На першому, пенопластовому яйці учасники відпрацювали техніку створення об’ємного малюнку, а на другому, справжньому куриному – втілили свої фінтазії, виконавши базові елементи петриківського розпису.

Всі дуже старанно попрацювали. Тепер творчі роботи з нашого майстер-класу прикрашають великодній святковий стіл в оселі кожного з наших учасників. Веселих всім свят! 💛🐣💙

Бібліотека “Хробачка” поповнилася японською версією українських творів

05.04.2022

Бібліотека української школи “Хробачок” поповнилася японським перекладом відомих українських літературних творів. Серед них народна казка “Котигорошко” ー『エンドウ豆太郎』, популярна серед дошкільнят, та добірка творів Лесі Українки і Григорія Сковороди, для школярів.

Книги є подарунком нашим япономовним учням від посольства України в Японії. Щиро вдячні за підтримку та допомогу в навчанні!💛💙

Захід завершено. Дякуємо за участь!

17
КВІТНЯ2022 р.
Майстер-клас “Великодні мальованки в петриківському стиліТворчий проєкт для дорослих та дітей
Писанки – символ миру, невід’ємна частина великоднього столу в кожній українській християнській родині. Але створює їх кожен по-різному. Цей майстер-клас познайомить вас з однією з традиційних українських технік розпису великодніх яєць “петриківською мальованкою”. (Для дітей віком від 5 років.)
14:00 – 16:00
Токіо, Шінджюку
(в 3 хв. пішки від станції JR Shinjuku)

В українській школі “Хробачок” провели майстер-клас з плетіння “різдвяного павука”

10.01.2022

9-го січня в українській школі “Хробачок” в Токіо провели майстер-клас “Різдвяний павук власноруч”, присвячений новорічним та різдвяним святам. Наші учасники, як дорослі так і діти, самостійно спланували та вперше в житті власноруч створили самобутнього українського “павука”. Кожен створював та прикрашав конструкцію на свій смак, але не відхиляючись від традиційних канонів, за якими наші пращури плели “павука” – виключно з натуральних матеріалів (до того ж “павук” потребує особливий, міцний сорт соломи) та прикрашали такими ж натуральними матеріалами, легкими на вагу.

“Павуком” цю прикрасу назвали ще в дохристиянські часи за те, що навіть від легкого пересування повітря, вона починає крутитися та рухатися в різні боки ніби жива істота. А після хрещення Київської Русі (теперешньої України), “павук” увійшов в українську культуру не лише як різдвяний символ, а і як оберіг для родини та оселі, символ добробуту та гармонії в домі.

Існує декілька легенд, за одною з яких павук допоміг Святій Марії з маленьким Ісусом сховатися від Іродових військ у печері, заснувавши павутиною вхід, а за іншою – сплетена та подарована павуком сорочка з павутини, стала першим одягом маленькому Ісусові. Отже павук вважається істотою, яка пов’язана з добром та злагодою.

В довоєнні часи минулого століття, “павук” можна було побачити майже в кожній українській оселі західних регіонів та в багатьох – на сході, півдні та півночі України. Наразі ця традиція в Україні відроджується і все більше маленьких українців щороку пробують свої сили у плетінні “різдвяної істоти”.

Завдяки своєму неординардому дизайну, “павук” знайшов своє застосування і в сучасному побуті – в інтер’єрі та декору оселі, як-то солом’яні вази, світильники, підвісні крісла й навіть журнальні столики всесвітньо відомих брендів.

Захід завершено. Дякуємо за участь!

9
СІЧНЯ2022 р.
Майстер-клас “Різдвяний павук власноруч”Спільний творчий проєкт батьків та дитини.
(Для дітей віком від 5 до 13 років.)
14:00 – 16:00
Токіо, Шінджюку
(в 3 хв. пішки від станції JR Shinjuku)

В “Хробачку” пройшов вечір розпису “миколайчиків”

20.12.2021

19 грудня в українській недільній школі “Хробачок” пройшов вечір розпису “миколайчиків”. Цей захід було присвячено Дню святого Миколая, який українці щороку святкують 19 грудня, та проведено в рамках позакласної культурно-навчальної програми для учнів школи та їх батьків.

Учасники мали нагоду ознайомитися з сучасними культурними та святковими тенденціями свята Миколая, спланувати власну композицію та відобразити її на своїх пряниках.
Розмаїття кольорів та героїв, зображених на “миколайчиках”, жодного учасника не залишило байдужим. Діти та дорослі порівнювали роботи зі своїми дітьми та з іншими учасниками.

Дехто з дітей в процесі розпису підспівував за динаміками улюблені українські пісні про святого Миколая та інші зимові свята.

Вечір пройшов в теплій, веселій атмосфері та закінчився роздачею учасникам подарунків і відзнак за успіхи в навчанні.

“Хробачок” провів майстер-клас з витинанки

25.11.2021

23 листопада українська недільна школа в Токіо “Хробачок” організувала та провела майстер-клас з українського мистецтва витинанки.

Діти за допомогою батьків створили різдвяну картину-композицію та прикрасили її на свій смак. В залежності від віку дитини, складність композиції відрізнялася, але всі діточки впоралися на “відмінно”. Зимова картина-витинанка на різдвяні свята прикрашатиме оселю кожного з наших учасників.

Роботи наших учасників

Витинанка прийшла в Україну з Європи ще у 17-18-му столітті. Вона увійшла в українську культуру у вигляді витятих з паперу традиційних сюжетів та закріпилася в селах як звичай декоративного оздоблення оселі. Проте у містах, щороку в грудні, витятими зимовими орнаментами та композиціями прийнято прикрашати віконне скло свого житла.

Захід завершено. Дякуємо за участь!

23
ЛИСТОПАДА2021 р.
Майстер-клас “Зимова витинанка”Спільний творчий проєкт батьків та дитини з українського мистецтва витинанки.
В залежності від віку дитини, буде запропоновано варіант відповідної складності.
(Для дітей віком від 5 до 13 років.)
14:00 – 16:00
Токіо, Шінджюку
(в 3 хв. пішки від станції JR Shinjuku)

“Хробачок” оголошує набір учнів на 2021-ий навчальний рік!

16.9.2021

У зв’язку з ситуацією, яка склалася навколо коронавірусу, з певним запізненням, українська недільна школа в Токіо “Хробачок” з жовтня 2021 року починає набір учнів на новий навчальний рік. Запрошуємо до себе дітей від 3-х років та пропонуємо на вибір наступні предмети:

  • українська мова як іноземна;
  • народознавство: взнаємо більше про українську культуру та традиції;
  • мистецтво українською: навчимося малювати, в тому числі і в українському народному стилі;
  • практичні заняття (майстер-класи) з української культури: зануримося у світ українських традицій разом з учнями та їх батьками, навчимося техніки українських мистецтв і за допомоги власної фантазії спробуємо створити оригінальний виріб власноруч;
  • факультативні заняття з англійської мови та мистецтва англійською (English Art) для дітей-поліглотів: предмети викладаються англійською мовою, за необхідності з використанням допоміжної японської;
  • для бажаючих впроваждено систему позакласного навчання;

Курс навчання в нашій школі розрахований на япономовну аудиторію, отже всі предмети, пов’язані з українською мовою та культурою, будуть викладатися основною мовою – українською з використанням допоміжної – японської. В навчальному процесі задіяні лише кваліфіковані в своїй галузі викладачі з багаторічним досвідом роботи з дітьми.

Навчання проводиться в очній та дистанційній формі, в залежності від бажання учнів та їх батьків. (Приміщення школи розташовано поблизу станції JR Шінджюку, Токіо.) За детальною інформацією, будь ласка, звертайтеся зі сторінки “Контакти“.

Чекаємо на нові зустрічі для подорожі разом “У КРАЇНУ знань”! Ваш “Хробачок”

“Хробатята” спробували себе в петриківському розписі

20.6.2021

13 червня українська недільна школа в Токіо “Хробачок” за підтримки Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Японії, організувала і провела для учнів старшої групи та батьків майстер-клас з петриківського розпису. Майстер-клас було проведено в режимі онлайн за участі відомої майстрині з петриківського розпису Галини Назаренко.

Майстриня розповіла про коріння та ідею, яка була закладена в основу петриківського декоративного мистецтва, про основні правила будови композиції та технічні нюанси під час виконання роботи. Учасникам майстер-класу було запропоновано відобразити основні елементи петриківського розпису, намалювавши за зразком одну з робіт майстрині. Для когось це був справжній виклик, а для когось – нагода застосувати вже вивчене на практиці. Роботи у всіх вийшли досить різні, а сам захід відзначився теплою атмосферою, яка поєднала в собі креативність задумки з наполегливим старанням виконавців.

Основною ідеєю петриківських сюжетів є ідея духовного єднання людини з природою, а також поєднання реального рослинного та тваринного світу з фантастичним.

В 2013 році український петриківський розпис увійшов до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО, а виставки майстрів петриківського мистецтва користуються популярністю у всьому світі.

У “Хробачку” розписали великодні яйця в лемківському стилі

27.4.2021

25 квітня, напередодні Великодня, в українській недільній школі «Хробачок» (Токіо) провели майстер-клас з лемківської писанки. Захід був організований українською недільною школою «Хробачок» за підтримки Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Японії.  

На занятті учні та їх батьки ознайомилися з однією з традиційних українських технік розпису великодніх яєць та прослухали розповідь про те, хто такі лемки, які кольори притаманні їх культурі, а також який орнамент вони використовують під час розпису.

Під мелодійну українську музику наші учасники  з головою занурилися в світ української писанки. Дехто встиг розписати по два і навіть по три великодніх яйця. За своєю кольоровою гамою та за технікою писанки вийшли досить різноманітні і унікальні. Тепер маленький кошик з розписаними власноруч лемківськими писанками прикрасить святковий стіл кожного з учасників нашого заняття.

“Хробачок” провів майстер-клас з вибійки на одязі

19.4.2021

17 квітня у приміщенні української недільної школи дитячого розвитку «Хробачок» (Токіо) пройшов майстер-клас з сучасної української вибійки на одязі. Захід був організований українською недільною школою «Хробачок» за підтримки Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Японії.

Учасники заходу прослухали лекцію на тему ролі вибійки в сучасній українській моді та познайомилися з українськими брендами, які виготовляють одяг з використанням вибійчаних технологій. 

Під час практичної частини, учасники навчилися використовувати загальну техніку вибійки на тканині, а дехто проявив ініціативу та спробував самостійно побудувати композицію, підібравши до неї кольорову гаму на свій смак. Тепер усі наші “хробатята” на літо запезпечені стильними, створеними власноруч вибійчаними футболками в українському стилі.

Більше світлин ви можете побачити на сторінці “Портфоліо” в розділі “Практичні заняття: 2020 навчальний рік”.

“Хробачок” розширив діапазон навчальної програми

16.3.2021

З ІІ-го семестру цього навчального року (з березня 2021 р.) українська школа дитячого розвитку в Токіо “Хробачок” розширила для своїх учнів спектр занять з української мови. В програму впроваджено позакласне онлайн-навчання, яке має своєю метою тренування сприйняття української мови на слух (адже наші учні не є носіями української мови) та знайомство дітей з цікавим україномовним контентом. Позакласні заняття проводяться щотижня у факультативній формі. Ми раді високій мотивації наших учасників!

Практичні заняття: чого навчилися наші діти в Ⅰ-му семестрі

7.1.2021

В рамках “Практичних занять з української культури“, у першому семестрі цього навчального року наші учні спробували себе у традиційній українській вибійці на тканині, навчилися самостійно планувати композицію та власноруч виготовили оригінальні тото-сумочки в українському стилі.

Вони також прослухали розповідь про українські різдвяні традиції та успішно впоралися із виготовленням Різдвяного Дідуха. “Дідух до хати – біда з хати”, як кажуть в народі. Приємно зустрічати святий вечір із символом добробуту на столі. Бажаємо всім веселого Різдва! 🙂

“Хробачок” запрошує до себе!

1.9.2020

Ласкаво просимо до української недільної школи дитячого розвитку “Хробачок”!
Ми розпочали набір учнів дошкільного (від 3-х років) та шкільного віку для проведення індивідуально-групового навчання за програмою лінгвістично-творчого розвитку.
Наш навчальний рік починається з вересня і цьогоріч ми пропонуємо наступну програму: 

◆ українська мова та культура  
◆ англійська мова 
◆ образотворче мистецтво  
◆ практичні заняття з української культури
Більше інформації ви можете знайти в розділі “Програми” ⇒”Програма дитячого розвитку”.

За детальною інформацією звертайтеся до нас зі сторінки “Контакти“.
Заповніть форму, надішліть повідомлення і ми зв’яжемося з вами найближчим часом.
Чекаємо на зустріч!

Увага!

З огляду на ситуацію, яка склалася навколо корона вірусу, задля безпеки кожного з нас, учні та викладачі нашої школи переведені на дистанційне навчання. Навчальна програма, включаючи практичні заняття з української культури, здійснюється за планом.