“ХРОБАЧОК” провів майстер-клас з витинанки
25/11/2021
23 листопада українська недільна школа в Токіо “ХРОБАЧОК” організувала та провела майстер-клас з українського мистецтва витинанки.
Діти за допомогою батьків створили різдвяну картину-композицію та прикрасили її на свій смак. В залежності від віку дитини, складність композиції відрізнялася, але всі діточки впоралися на “відмінно”. Зимова картина-витинанка на різдвяні свята прикрашатиме оселю кожного з наших учасників.
Роботи наших учасників
![](http://khrobachok.org/wp-content/uploads/2021/12/pres-vytynanka-participants-ua-1024x629.jpg)
![](http://khrobachok.org/wp-content/uploads/2021/12/pres-vytynanka-ua-1024x578.jpg)
Витинанка прийшла в Україну з Європи ще у 17-18-му столітті. Вона увійшла в українську культуру у вигляді витятих з паперу традиційних сюжетів та закріпилася в селах як звичай декоративного оздоблення оселі. Проте у містах, щороку в грудні, витятими зимовими орнаментами та композиціями прийнято прикрашати віконне скло свого житла.
![](https://khrobachok.org/wp-content/uploads/2021/05/kalyna-26293367_small-300x54.jpg)