“Хробатята” спробували себе в петриківському розписі20/6/2021

13 червня українська недільна школа в Токіо “ХРОБАЧОК” (Асоціація Партнерів Японії-України) за підтримки Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Японії, організувала і провела для учнів старшої групи та батьків майстер-клас з петриківського розпису. Майстер-клас було проведено в режимі онлайн за участі відомої майстрині з петриківського розпису Галини Назаренко.

Майстриня розповіла про коріння та ідею, яка була закладена в основу петриківського декоративного мистецтва, про основні правила будови композиції та технічні нюанси під час виконання роботи. Учасникам майстер-класу було запропоновано відобразити основні елементи петриківського розпису, намалювавши за зразком одну з робіт майстрині. Для когось це був справжній виклик, а для когось – нагода застосувати вже вивчене на практиці. Роботи у всіх вийшли досить різні, а сам захід відзначився теплою атмосферою, яка поєднала в собі креативність задумки з наполегливим старанням виконавців.

Основною ідеєю петриківських сюжетів є ідея духовного єднання людини з природою, а також поєднання реального рослинного та тваринного світу з фантастичним.

В 2013 році український петриківський розпис увійшов до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО, а виставки майстрів петриківського мистецтва користуються популярністю у всьому світі.