В українській школі “ХРОБАЧОК” провели майстер-клас з плетіння “різдвяного павука”10/1/2022

9-го січня в українській школі “ХРОБАЧОК” (Асоціація Партнерів Японії-України) в Токіо за підтримки Посольства України в Японії провели майстер-клас “Різдвяний павук власноруч”, присвячений новорічним та різдвяним українським святам. Наші учасники, як дорослі так і діти, самостійно спланували та вперше в житті власноруч створили самобутнього українського “павука”. Кожен створював та прикрашав конструкцію на свій смак, але не відхиляючись від традиційних канонів, за якими наші пращури плели “павука” – виключно з натуральних матеріалів (до того ж “павук” потребує особливий, міцний сорт соломи) та прикрашали такими ж натуральними матеріалами, легкими на вагу.

“Павуком” цю прикрасу назвали ще в дохристиянські часи за те, що навіть від легкого пересування повітря, вона починає крутитися та рухатися в різні боки ніби жива істота. А після хрещення Київської Русі (теперішньої України), “павук” увійшов в українську культуру не лише як різдвяний символ, а і як оберіг для родини та оселі, символ добробуту та гармонії в домі.

Існує декілька легенд, за одною з яких павук допоміг Святій Марії з маленьким Ісусом сховатися від Іродових військ у печері, заснувавши павутиною вхід, а за іншою – сплетена та подарована павуком сорочка з павутини, стала першим одягом маленькому Ісусові. Отже павук вважається істотою, яка пов’язана з добром та злагодою.

В довоєнні часи минулого століття, “павук” можна було побачити майже в кожній українській оселі західних регіонів та в багатьох – на сході, півдні та півночі України. Наразі ця традиція в Україні відроджується і все більше маленьких українців щороку пробують свої сили у плетінні “різдвяної істоти”.

Завдяки своєму самобутньому дизайну, “павук” знайшов своє застосування і в сучасному побуті – в інтер’єрі та декору оселі, як-то солом’яні вази, світильники, підвісні крісла й навіть журнальні столики всесвітньо відомих брендів.