“ХРОБАЧОК” поділився з учнями “ноу-хау” сучасних лялькарок12/9/2022

11 вересня в приміщенні української недільної школи дитячого розвитку “ХРОБАЧОК” (Асоціація Партнерів Японії-України), за підтримки Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Японії, організатори школи провели для учнів та їх батьків майстер-клас, де разом з учасниками створили український оберіг ляльку-мотанку за “ноу-хау” сучасних майстринь-лялькарок.

Лялькарство – це стародавнє українське мистецтво виготовлення ляльок вручну лише із тканини та ниток, без використання голки. Свого часу воно набуло популярності по всій Україні, але через майже сторічне політичне втручання з боку Росії, було частково втрачено і лише на початку 21-го сторіччя, завдяки кропіткій, творчій праці народних майстринь, лялькарство почало відроджуватися.

На майстер-класі учасники познайомилися з роботою однієї з сучасних українських майстринь-лялькарок і створили ляльку-мотанку “Господиню”, яка символізує мати, берегиню своєї родини. Цього разу всі учасники робили ляльку-мотанку вперше, але діточки, так само як і їх батьки мотали оберіг дуже старанно, дотримуючись всіх технологічних моментів.

У всіх вийшли чудові вироби, адже створені вони були руками дорослих та маленьких українців, з дотриманням усіх традиційних канонів та любов’ю до своєї культури 💛💙.