“Букет для мами” до Дня мами та відкриття українського кафе “ХІМАВАРІ” в Токіо
9/5/2022
8 травня під керівництвом української недільної школи дитячого розвитку в Токіо “ХРОБАЧОК” (Асоціація Партнерів Японії-України) було організовано та проведено культурний захід до Дня мами, на якому евакуйовані до Японії українські сім’ї разом з учнями нашої школи та їх батьками, створили та подарували своїм матусям чудові паперові букети з троянд.
За допомогою своїх батьків, діти вирізали з кольорового паперу кружечки, які потім розрізали у спіралевидній формі та навчилися скручувати з них троянди. Більшість букетів складалися з різнокольорових квітів, обгортку до яких діточки добирали кожен на свій смак.
![](http://khrobachok.org/wp-content/uploads/2022/05/прес-реліз-букет-для-мами-08052022-1024x576.jpg)
Серед учасників були також і евакуйовані жінки без дітей та люди похилого віку, для яких цей захід мав ефект арт-терапії. Завдяки спокійній та дружній атмосфері, вони змогли на деякий час відволіктися від реального стану речей та зосередитися на естетичному аспекті свого творіння.
![](http://khrobachok.org/wp-content/uploads/2022/05/прес-реліз-букет-для-мами2-08052022-1024x574.jpg)
Захід проводився в приміщенні школи на Шінджюку, у відкритій та теплій атмосфері, яка дозволила учасникам заходу не лише пофантазувати над своїми композиціями, а і познайомитися ближче з місцевими українцями та знайти собі серед них нових друзів. Недільна школа “ХРОБАЧОК” і надалі буде працювати над створенням середовища для вільного та приємного спілкування українців, а також над організацією корисних заходів для членів нашої спільноти – як дорослих, так і маленьких.
Друга частина заходу була організована під керівництвом Альянсу YMCA Японії (Japan YMCA Alliance) – організації, яка стала ініціатором відкриття кафе “ХІМАВАРІ”, яке в свою чергу має своєю метою надання українцям (в тому числі і евакуйованим) місця для спілкування та передбачає консультаційну допомогу евакуйованим українцям з юридичних та різноманітних побутових питань.
Нагадаю, що наприкінці квітня Альянс YMCA Японії сумісно з Асоціацією Партнерів Японії-України відкрили сторінку підтримки евакуйованих з України до Японії, звідки приймаються запити для надання подальшої допомоги.
![](https://khrobachok.org/wp-content/uploads/2021/05/kalyna-26293367_small-300x54.jpg)